Rysowanie postaci dla artystów
Steve Hutson
Tłumaczenie: Bożena Mierzejewska
Ilość stron: 192 s.
Ilość ilustracji: 148
Format: 21.5 x 25.5 cm
ISBN: 978-83-213-5046-2
Cena: 49,90 zł zł

NOWOŚĆ

Opis:

Wprawdzie jest wiele książek mówiących o rysowaniu postaci ludzkiej, jednak żadna nie uczy, jak rysować ją od pierwszych kilku znaków szybkiego szkicu do ostatniej mistrzowskiej kreski ukończonego arcydzieła, żadna nie proponuje równie przekonującej i łatwej do zrozumienia i opanowania metody. Teraz sytuacja uległa zmianie.

W książce Rysunek postaci dla artystów autor, wielokrotnie nagradzany artysta Steve Huston, przedstawia zarówno początkującym, jak i profesjonalistom, dwie fundamentalne koncepcje stojące za największymi arcydziełami sztuki – strukturę i gest – a także pokazuje, jak korzystać z nich, budując podstawę własnego sukcesu.

Wyrusz w podróż do świata rysunku, by odkryć dwa bliźniacze filary, na których opierają się wszystkie wielkie dzieła sztuki, od Wenus z Milo po Sybillę Michała Anioła i freski Rafaela – poznaj te dwa podstawowe narzędzia niezbędne w pracy każdego artysty zajmującego się sztuką figuralną, od najsławniejszych animatorów filmowych i najlepszych rysowników komiksów po rysowników i malarzy, nawet jeśli oni sami nie uświadamiają sobie, że posługują się nimi.

Rysunek postaci dla artystów przedstawia metodę dwóch kroków, tę samą, jakiej uczą się artyści pracujący dla wielu wytwórni filmowych, takich jak DreamWorks, Warner Bros. i Disney Animation. A zatem, ołówek w rękę i rysujemy.

Steve Hutson

Urodzony na Alasce, absolwent Art Center College of Design w Pasadenie w Kalifornii. Początkowo dał się poznać jako utalentowany ilustrator pracujący dla klientów tak wymagających, jak ParamountPictures i Warner Bros. W ciągu trzydziestu lat pracy w charakterze wykładowcy stworzył własną, unikatową metodę nauczania, ucząc rysunku, malarstwa i kompozycji, początkowo w swojej alma mater, potem w Disney Animation, Warner Bros., Dream Works i innych znaczących studiach filmowych. Był wyjątkowo skutecznym mentorem, a jego wskazówki i przewodnictwo dały światu imponującą liczbę zdolnych akolitów.


Recenzja

    powrót