Matematyka. Jakie to proste!
Carol Vordeman
Tłumaczenie: Marzena Baranowska
Ilość stron: 256 s.
Ilość ilustracji: 184
Format: 20 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-213-4758-5
Cena: 59,90 zł zł

BESTSELLER

Opis:

Jeśli nie rozumiecie problemów, z jakimi zmagają się wasze dzieci, odrabiające prace domowe z matematyki -  potrzebujecie właśnie tej książki. Innowacyjne, graficzne podejście do tematu łączy kolorowe diagramy i ilustracje ze szczegółowymi instrukcjami, dzięki czemu można matematykę zrozumieć łatwiej niż kiedykolwiek dotąd.

Ten niecodzienny przewodnik  pozwoli rodzicom i dzieciom wspólnie rozwiązywać najtrudniejsze problemy z podstawowych obszarów matematyki od arytmetyki do geometrii, od algebry po statystykę. Gwarantuje budowę porozumienia, redukuje stres, a wtedy nawet najbardziej skomplikowane tematy stają się proste i przystępne.


Recenzja

MATEMATYKA.  Jakie to proste!   

 Matematyka jest istotną częścią naszego codziennego życia. Bez niej po prostu nie da się żyć, więc trzeba się jej nauczyć. Można to zrobić absolutnie  bezboleśnie, a nawet czerpać z nauki przyjemność i zadowolenie. Chcemy pomóc Wam w  odkrywaniu tajemnic matematyki, rozwiązywania coraz trudniejszych problemów.  Jesteśmy pewni, że ta książka pomoże  zaprzyjaźnić się z matematyką, że będzie pełnić funkcję przewodnika po tej fascynującej dziedzinie wiedzy. Jest ona doskonale opracowanym kompendium wiedzy matematycznej dla uczniów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjalnej, a także ponadgimnazjalnej.

 W książce każdy problem matematyczny omówiony jest od konkretu do abstrakcji, co powoduje, że jest ciekawy i czytelny dla uczniów w każdym wieku, od pierwszoklasisty do licealisty. Znajdziecie tu podstawowe i czytelne informacje o pojęciach matematycznych pojawiających się w szkole. Wszystkie czynności prowadzące do rozwiązania zadania opisane są w sposób zrozumiały, stanowią niezbędnik do codziennej pracy. Książka pomoże Ci rozwiązać zadania domowe, przygotować się do sprawdzianu, egzaminu, a rodzicom  pracującym ze swoim dzieckiem w domu zastąpi korepetytora.

Mocną stroną książki wyróżniającą ją spośród wydawnictw matematycznych na polskim rynku jest dobrze opracowana szata graficzna. Pobudza wyobraźnię, zachęca do pracy. Dzięki niej nawet trudne treści stają się zrozumiałe.

Podręcznik został podzielony na 6 rozdziałów: liczby, algebra,  geometria, trygonometria, statystyka, prawdopodobieństwo. Taki układ jest bardzo wygodny zarówno dla ucznia jak i rodzica. Wszystkie tematy ułożone są w kolejności zdobywania wiadomości matematycznych przez ucznia na każdym poziomie nauki.

Każdy temat danego rozdziału książki zaczyna się od wyjaśnienia zagadnień matematycznych z nim związanych – uczeń interpretuje i przetwarza informacje tekstowe, łączy je z tematem, zadaniem do rozwiązania, rozumie i interpretuje odpowiednie pojęcia matematyczne. Następnie na podstawie rysunku, prostego zapisu symbolicznego przeprowadza  rozumowanie składające się z niewielkiej liczby kroków, ustala kolejność czynności (w tym obliczeń) prowadzących do rozwiązania problemu, potrafi wyciągnąć wnioski z informacji podanych w różnej postaci w książce. Uczeń rozwiązuje zadanie, prowadzony przez książkę jak przez nauczyciela.

Przekazując czytelnikom książkę „MATEMATYKA –jakie to proste”, oddajemy w ich ręce narzędzie, które spełni oczekiwania uczniów i ich rodziców. Książę tę powinni pokochać także nauczyciele i polecać wszystkim opiekunom dzieci, by zyskać wymierną pomoc w nauczaniu ich  ulubionego przedmiotu.

Ewa Majewska


    powrót