Historia designuOpis:
Od czasu rewolucji przemysłowej projektanci produktu próbują pogodzić fundamentalne składowe projektowania: stylistykę, funkcje i formę. Historia designu stanowi fascynujący przewodnik ukazujący wyrafinowane starania producentów, którzy kuszą nas wysoką funkcjonalnością i imponującym wyglądem swoich produktów, a także trudną do zdefiniowania obietnicą nowoczesności.


Rysowanie postaci dla artystów
Steve Hutson


Opis:
Wprawdzie jest wiele książek mówiących o rysowaniu postaci ludzkiej, jednak żadna nie uczy, jak rysować ją od pierwszych kilku znaków szybkiego szkicu do ostatniej mistrzowskiej kreski ukończonego arcydzieła, żadna nie proponuje równie przekonującej i łatwej do zrozumienia i opanowania metody. Teraz sytuacja uległa zmianie.

Sztuka nowoczesna. Od Moneta do Picass.
Rosalind Ormiston


Opis:
W połowie XIX w. nastąpiły doniosłe zmiany w sztuce. Zapierająca dech w piersiach, plastyczna podróż, jaką jest ta książka, pozwala poznać liczne inspiracje i wzorce, dzięki którym powstały przełomowe nurty w sztuce.


Salvatore Dali. Mistrz sztuki nowoczesnej
Julian Beecroft


Opis:
Salvador Dali był jednym z najważniejszych artystów XX wieku, postacią ze świata kultury, która rzuciła wyzwanie konwencjom.

Techniki malarskie i ich zastosowanie
Max Doerner


Opis:
Dzieło należące do kanonu wiedzy o technice malarskiej – podręcznik rzemiosła dla malarzy – pozostaje od dziesiątków lat pod stałą opieką ekspertów, którzy je opracowują wciąż na nowo.


Jak uczyć się skutecznie. Jakie to proste
Carol Vorderman


Opis:
Czy twoje dziecko ma kłopoty z uczeniem się? Nie wiesz, jak mu pomóc, żeby wyniki w szkole były dużo lepsze? Książka Jak uczyć się skutecznie powinna trafić do rąk każdego zdesperowanego rodzica, ucznia i studenta.