Jak czytać nowoczesne budynki
Will Jones
Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Ilość stron: 256 s.
Ilość ilustracji: 605
Format: 13.5 x 16.5 cm
ISBN: 978-83-213-5039-4
Cena: 39 zł zł

NOWOŚĆ

Opis:

Ten podręczny tomik jest niezastąpionym kieszonkowym przewodnikiem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej. Pokazuje, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

Oprowadzając czytelnika po nowoczesnej architekturze, prezentując jej najbardziej charakterystyczne i znaczące budynki, ten zaskakująco obszerny podręcznik pokazuje, jak rozpoznawać cechy charakterystyczne każdego stylu architektonicznego i dostrzegać je w otaczających nas budynkach. Omówione i poddane analizie zostały wszystkie główne kierunki architektury nowoczesnej, od art déco i Arts and Crafts przez styl międzynarodowy i modernizm do wzlotów i upadków współczesności. Przyglądając się uważnie najważniejszym elementom architektonicznym i ukrytym detalom budynków realizowanych w określonym stylu, dowiadujemy się, co jest istotne i gdzie tego szukać. To zarówno fascynująca historia architektury, jak i podręcznik uczący świadomie patrzeć i dostrzegać – lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego tematem.

Will Jones

Will Jones od prawie dwudziestu lat pisuje do czasopism na całym świecie specjalizujących się w architekturze i designie. Jest autorem kilku książek, w tym: Modern Architecture in New York (2002), Unbuilt Masterworks of 21st Century (2009), Architects’ Sketchbook (2011), The Bicycle Artisans (2014) oraz w tej serii How to Read New York (2012) i How to Read Houses (2013).


Recenzja

    powrót