Wielkanoc
Szanowani Państwo, prosimy przyjąć od dyrekcji i pracowników Wydawnictwa ARKADY najlepsze życzenia na Święta Wielkiej Nocy. Życzymy Państwu zdrowych, radosnych i słonecznych świąt w miłej rodzinnej atmosferze.


wydawnictwo arkady

60 lat temu, w 1957 roku, Wydawnictwo ARKADY opublikowało pierwszą książkę. Dziś ma na swoim koncie około 5650 tytułów! Aktualnie nasza oferta liczy ponad 400 pozycji. Są to albumy, leksykony, słowniki, podręczniki akademickie, poradniki, książki dla hobbystów, publikacje edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz literatura piękna.

Jak zwykle w naszym katalogu ważne miejsce zajmują książki poświęcone polskiej sztuce, architekturze, budownictwu i historii, tworzone zgodnie z najlepszymi tradycjami sztuki edytorskiej. Jest wśród nich album Pejzaż w malarstwie polskim, prezentujący dzieje krajobrazu w sztuce od średniowiecza do dzisiaj.Wielu miłośników nie tylko rodzimej historii zapewne ucieszy Heraldyka i weksylologia Alfreda Znamierowskiego oraz Leksykon zabytków architektury Kresów północno-wschodnich obejmujący tereny położone dziś w granicach Białorusi, Litwy, Łotwy i obwodu kaliningradzkiego, a także album Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce. Jesteśmy przekonani, że do kanonu książek wartościowych i pięknych, takich, które warto mieć w swojej bibliotece, trafi także Polska - album w wersji polsko-angielskiej poświęcony historii naszego kraju pisanej drewnem, cegłą i kamieniem, prezentujący najbardziej charakterystyczne zabytki architektury widziane obiektywem znakomitego fotografika Michała Grychowskiego z zajmującym tekstem historyka, eseisty i podróżnika Pawła Kwiatkowskiego.