Gustaw Klimt. Uwodzicieleskie złoto
Eva di Stefano


NOWOŚĆ
Opis:
Gustaw Klimt, którego sztuka w sposób najdoskonalszy ucieleśniała klimat schyłku XIX stulecia, jak nikt inny umiał oddać obsesje swojej epoki: niszczycielską potęgę erosa, ideę wiecznej kobiecości, dekadencję i wyrafinowanie.


Impresjonizm. Encyklopedia sztuki
Miriam Fló Forner


NOWOŚĆ
Opis:
Album prezentuje 390 barwnych reprodukcji dzieł największych artystów, którzy zrewolucjonizowali tradycyjne dziewiętnastowieczne malarstwo.

Skarby sztuki w Polsce
Maria Poprzęcka


NOWOŚĆ
Opis:
Skarb – słowo, którym nazywamy coś dla nas najcenniejszego. Skarb może mieć postać materialną, być kosztownym i kunsztownym przedmiotem o ważnej funkcji sakralnej lub świeckiej - mszalnym kielichem, monstrancją, królewską koroną.


Leksykon zabytków architektury Kresów północno-wschodnich
Magda Osip-Pokrywka, Mirek Osip-Pokrywka


NOWOŚĆ
Opis:
Zapraszamy w sentymentalną podróż po Kresach. Autorzy przedstawiają najcenniejsze zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Litwy i Białorusi.

Muzyka. Jakie to proste
Carol Vorderman


NOWOŚĆ
Opis:
Twoje dzieci nie radzą sobie w szkole z teorią muzyki? A może sam masz trudności w odróżnieniu gamy od tonacji? Muzyka. Jakie to proste! - to książka, której potrzebuje każdy uczeń i zdesperowany rodzic.


Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu
Dorota Folga-Januszewska


NOWOŚĆ
Opis:
Zbiory Habsburgów stały się podstawą Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu – jednego z największych na świecie, posiadającego w swych zasobach niezwykle cenne kolekcje malarstwa europejskiego.

Origami i dekoracje z papieru
Ghylenn Descamps


NOWOŚĆ
Opis:
Ta subtelna sztuka wykorzystuje piękno papieru i cieszy zarówno swoją prostotą, jak i urokiem szczegółu.


Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
Gabri Joy Kirkendall, Laura Lavender, Julie Manwar


NOWOŚĆ
Opis:
Naucz się tworzyć liternicze dzieła sztuki. Pomoże ci w tym Liternictwo. Sztuka pięknego pisania, niezwykła, interaktywna książka, pełna twórczych propozycji, zabawnych ćwiczeń i prostych zadań do wykonania krok po kroku.

1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>