1000 arcydzieł Siostra Wendy
Wendy Beckett


NOWOŚĆ
Opis:
W bestsellerze Wendy Beckett przedstawia i opisuje 1000 arcydzieł malarstwa w całym bogactwie ich formy i treści, łącząc niespotykany dar obserwacji z niezwykłą umiejętnością sugestywnego przekazywania wiedzy.


Pejzaż w malarstwe polskim
Elżbieta Leszczyńska


NOWOŚĆ
Opis:
Książka, którą Wydawnictwo ARKADY oddaje do rąk Czytelników, jest pierwszą w historii sztuki prezentacją krajobrazu w malarstwie polskim, obejmującą okres od średniowiecza do XXI wieku.

Van Gogh. Encyklopedia sztuki
Laura Gracia Sánchez


NOWOŚĆ
Opis:
Vincent van Gogh - holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX wieku.


Gustaw Klimt. Uwodzicieleskie złoto
Eva di Stefano


NOWOŚĆ
Opis:
Gustaw Klimt, którego sztuka w sposób najdoskonalszy ucieleśniała klimat schyłku XIX stulecia, jak nikt inny umiał oddać obsesje swojej epoki: niszczycielską potęgę erosa, ideę wiecznej kobiecości, dekadencję i wyrafinowanie.

Impresjonizm. Encyklopedia sztuki
Miriam Fló Forner


NOWOŚĆ
Opis:
Album prezentuje 390 barwnych reprodukcji dzieł największych artystów, którzy zrewolucjonizowali tradycyjne dziewiętnastowieczne malarstwo.


Skarby sztuki w Polsce
Maria Poprzęcka


NOWOŚĆ
Opis:
Skarb – słowo, którym nazywamy coś dla nas najcenniejszego. Skarb może mieć postać materialną, być kosztownym i kunsztownym przedmiotem o ważnej funkcji sakralnej lub świeckiej - mszalnym kielichem, monstrancją, królewską koroną.

Leksykon zabytków architektury Kresów północno-wschodnich
Magda Osip-Pokrywka, Mirek Osip-Pokrywka


NOWOŚĆ
Opis:
Zapraszamy w sentymentalną podróż po Kresach. Autorzy przedstawiają najcenniejsze zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Litwy i Białorusi.


Muzyka. Jakie to proste
Carol Vorderman


NOWOŚĆ
Opis:
Twoje dzieci nie radzą sobie w szkole z teorią muzyki? A może sam masz trudności w odróżnieniu gamy od tonacji? Muzyka. Jakie to proste! - to książka, której potrzebuje każdy uczeń i zdesperowany rodzic.

1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 nastepne>>