Sztuka polska 5. Późny barok, rokoko i klasycyzm
Praca zbiorowa


NOWOŚĆ
Opis:
To piąty tom z siedmiotomowej serii Sztuki polskiej poświeconej dziejom architektury, malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Prezentuje barok, który w naszym kraju przypada na okres kontrreformacji i długoletnich wojen ze Szwecją, Rosją i Turcją.


Wiszące ogrody
Shawna Coronado


NOWOŚĆ
Opis:
POTRZEBA OBCOWANIA Z PIĘKNEM to dla niemal każdego właściciela domu wystarczający powód do tworzenia wiszących ogrodów. Ich wyjątkowy urok sprawia, że spotyka się je obecnie w bardzo wielu posiadłościach.

Świat tropików
Millie Marotta


NOWOŚĆ
Opis:
Świat tropików to następna wspaniała kolorowanka Mille Marotty, autorki chyba najbardziej spektakularnego sukcesu rynkowego ostatniego roku. Jej książka Królestwo zwierząt sprzedała się w ponad 500.000 egzemplarzy na całym świecie.


Koraliki. Jak zrobić zabawki i ozdoby
Hanna Czerwińska


NOWOŚĆ
Opis:
Książkę polecamy wszystkim, którzy lubią prace manualne. Koraliki są wdzięcznym materiałem, wymagają jednak cierpliwości i precyzji. Efekty za to wynagradzają wszelkie trudy.

Arcydzieła malarstwa polskiego
Maria Poprzęcka


NOWOŚĆ
Opis:
To nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie autorskiego albumu profesor Marii Poprzęckiej – największej znawczyni sztuki polskiej. Prezentuje on nie tylko najwybitniejsze obrazy malarstwa polskiego - od najwcześniejszych przykładów malarstwa ściennego aż po współczesność - ale i historię polskiej sztuki na tle historii narodowej. Dokonany przez autorkę wybór dzieł jest panoramą dokonań 147 polskich twórców wszystkich epok, kierunków i tendencji artystycznych.


Maluj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie obrazów
Gabriel Martin


NOWOŚĆ
Opis:
Kopiowanie twórczości wielkich malarzy to nie tylko rodzaj ćwiczenia naśladowczego. Stanowi ono formę doskonalenia o wielkim znaczeniu dydaktycznym, metodę obserwacji, analizy i przyswojenia sobie środków technicznych używanych w wielkich dziełach z przeszłości.

Historia architektury
Richard Rogers, Philip Gumuchdijan, Denna Jonesa


NOWOŚĆ
Opis:
Ten bogato ilustrowany przegląd zagadnień związanych z architekturą proponuje wędrówkę przez wszystkie epoki i kontynenty, prezentuje setki budowli i ich twórców.


Przewodnik po fotografii wspłóczesnej
Jackie Higgins


NOWOŚĆ
Opis:
Już dawno temu fotografia przestała być wyłącznie medium służącym do dokładnie tego, co jawi się przed oczami fotografa.

1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 nastepne>>