ARKADY na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
Już dziś Wydawnictwo ARKADY i imprint LeTra zapraszają na spotkania autorskie podczas Międzynarodowych Tragów Książki w Warszawie.
Specjalnie na spotkanie z czytelnikami przyleci z Włoch Greg Krupa, autor „Zaginionego klejnotu Ferrary” oraz „Przeklętej rzeźby z Bolonii”.
Autor urodził się w 1973 roku w Polsce. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo związany jest z branżą reklamową i wydawniczą. Jest też współzałożycielem i udziałowcem firmy importującej włoską kawę. W 2004 roku przeprowadził się do Włoch. Zamieszkał początkowo w okolicach Bolonii, aby w końcu osiąść na stałe w Ferrarze. Bogata historia i kultura tych miast zafascynowały go do tego stopnia, że stały się inspiracją do napisania dwóch książek.
Na stoisku Wydawnictwa podpisywał je będzie:
26 maja (piątek) w godzinach 15.00-16.00
27 maja (sobota) w godzinach 15.00-16.00
Także 26 maja (piątek) w godzinach 16.00 – 16.55 na Scenie plenerowej pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się spotkanie z Pawłem Kwiatkowskim. O polskich muralach i sztuce ulicy z autorem albumu „Street art Polska” rozmawiać będzie Anna Sańczuk.
Album jest zapisem podróży do źródeł street artu, inspiracji, które napędzają wybitnych artystów należących do ścisłej światowej czołówki. „Street Art. Polska” to nie jest opracowanie teoretyczne ani nie rości sobie pretensji do stawiania diagnoz. To raczej niepowtarzalne spotkanie z artystami i artystkami, którzy zgodzili się podzielić z autorem swoimi osobistymi przemyśleniami, odczuciami i marzeniami. Powstała z kilkudziesięciu rozmów z polskimi twórcami książka prezentuje ich sylwetki, a także ich najsłynniejsze i ulubione dzieła.
Po spotkaniu w godzinie 17.00 - 18.00 na stoisku Wydawnictwa Autor podpisywał będzie album „Street art Polska”.
27 maja (sobota) w godzinach 12.00-12.55 na Scenie plenerowej pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się spotkanie z prof. Wojciechem Włodarczykiem. O sztuce w samo południe z autorem książki „Sztuka polska XX i początku XXI wieku” rozmawiać będzie Anna Sańczuk.
Publikacja jest pierwszą na rynku próbą syntetycznego ujęcia polskiej sztuki XX i XXI wieku, a zarazem ostatnim (7) tomem zamykającym cykl „Sztuka polska”. Seria przedstawia dzieje polskiej architektury, rzeźby, malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii oraz innych dziedzin twórczości artystycznej, w tym projektowaniu ogrodów i parków, a także rzemiosła artystycznego. Poszczególne tomy, opracowane przez najwybitniejszych specjalistów, stanowią kompleksowy opis sztuki danej epoki na byłych i obecnych terenach Rzeczpospolitej.
Po spotkaniu w godzinach 17.00 - 18.00 na stoisku Wydawnictwa Autor podpisywał będzie książkę „Sztuka polska XX i początku XXI wieku”.
ZAPRASZAMY