Najpopularniejsze książki świąteczne z roku na rok się zmieniają. Nie ma jednak problemu z wyróżnieniem tych, które już od lat cieszą się tak samo niesłabnącym zainteresowaniem.

Jakie są najpopularniejsze książki świąteczne?

Do najpopularniejszych książek świątecznych bez wątpienia można zaliczyć ,,Opowieść wigilijną" Charlesa Dickensa. Mimo upływu lat przez cały czas to właśnie ta lektura jest chętnie kupowana przez kolejne pokolenia odbiorców. Wynika to z jej ponadczasowej i uniwersalnej treści. Charles Dickens przed laty pokazał, że z powodzeniem każdy może się zmienić, jeśli tylko zrozumie, że faktycznie ma na to ochotę. Jest to jedno z tych wydań, które ciągle jest chętnie kupowane. Tak naprawdę z osoby chytrej każdy z odbiorców może stać się tym, kto będzie chciał sprawiać radość innym nie tylko w święta.

Na uwagę wśród najpopularniejszych książek świątecznych zasługuje również ,,Morderstwo w Boże Narodzenie" Agathy Christie. Mistrzyni zagranicznego kryminału stworzyła powieść, która faktycznie zachwyca od początku do samego końca. Jest to doskonała okazja do tego, by bez problemu poznać historię zamkniętą w małej społeczności, gdzie doszło do morderstwa. To jeden z tych kryminałów, w których do samego końca nie wiadomo, kto został sprawcą. To jest właśnie wyjątkowe w lekturach Agathy Christie, że aż do ostatnich stron nie jest pewne, dlaczego doszło do danej zbrodni oraz kto jest za nią odpowiedzialny.

Na jakie najpopularniejsze książki świąteczne warto się skusić?

Boże Narodzenie nie może odbyć się bez Kevina. Z tego też powodu na uwagę zasługuje możliwość zapoznania się z dziecięcym wydaniem, które podbije również serca dorosłych osób. Mowa o lekturze ,,Kevin sam w domu", która powstała na podstawie filmu, emitowanego w okresie Wigilii już od wielu lat. Jest to więc doskonała okazja ku temu, by również za sprawą tej pozycji móc przenieść się w świat jednego z filmów, które stały się obowiązkowym elementem świąt w wielu domach. Ze względu na to, iż nie jest to obszerne wydanie nie ma problemu z zapoznaniem się z nim w wolnej chwili.

W związku z wyborem najpopularniejszych książek świątecznych nie sposób nie zwrócić uwagi na większość książek Richarda Paula Evansa. Nie wszystkie z nich mają wątek świąteczny, jednak z powodzeniem są takim udanym wyborem zapoznawania się z lekturami dającymi nadzieję na lepsze jutro. W związku z tym warto sięgnąć po którąś z nich i dać sobie szansę na zachwycenie się twórczością właśnie tego autora.