Matematyka. Jakie to proste!

Autor: Carol Vorderman
Tytuł: Matematyka. Jakie to proste!
Przekład: Marzena Baranowska
Tytuł oryginału: Help your kids with maths: A unique step-by-step visual guide
Liczba stron: 264
Format: 200 x 235 mm
Oprawa: zintegrowana
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-213-4893-3

 

 

Cena: 69,00 zł 48,30 zł

Matematyka jest istotną częścią naszego codziennego życia. Bez niej po prostu nie da się żyć, więc trzeba się jej nauczyć. Można to zrobić nie tylko bezboleśnie, ale nawet czerpać z nauki przyjemność i zadowolenie. Chcemy pomóc Wam w odkrywaniu tajemnic matematyki, rozwiązywaniu coraz trudniejszych problemów. Jesteśmy pewni, że ta książka pomoże zaprzyjaźnić się z matematyką, że będzie pełnić funkcję przewodnika po tej fascynującej dziedzinie wiedzy. Jest ona doskonale opracowanym kompendium wiedzy matematycznej dla uczniów na poziomie szkoły podstawowej.

W książce każdy problem matematyczny omówiony jest od konkretu do abstrakcji, co powoduje, że jest ciekawy i czytelny dla uczniów w każdym wieku, od pierwszoklasisty do licealisty. Znajdziecie tu podstawowe i czytelne informacje o pojęciach matematycznych pojawiających się w szkole. Wszystkie czynności prowadzące do rozwiązania zadania opisane są w sposób zrozumiały, stanowią niezbędnik do codziennej pracy. Książka pomoże rozwiązać zadania domowe, przygotować się do sprawdzianu, egzaminu, a rodzicom pracującym ze swoim dzieckiem w domu zastąpi korepetytora.

Mocną stroną książki wyróżniającą ją spośród wydawnictw matematycznych na polskim rynku jest nowocześnie opracowana szata graficzna, która pobudza wyobraźnię, zachęca do pracy. Dzięki niej nawet trudne treści stają się zrozumiałe.

Podręcznik został podzielony na 6 rozdziałów: liczby, algebra, geometria, trygonometria, statystyka, prawdopodobieństwo. Taki układ jest bardzo wygodny zarówno dla ucznia, jak i rodzica. Wszystkie tematy ułożone są w kolejności zdobywania wiadomości matematycznych przez ucznia na każdym poziomie nauki.JESTEŚMY CZŁONKIEM
POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco!