Alfons Mucha i jego świat

Autor: Rosalind Ormiston
Tytuł: Alfons Mucha i jego świat
Przekład: Hanna Turczyn-Zalewska
Tytuł oryginału: Alphonse Mucha. Masterworks
Liczba stron: 200
Format: 260 x 260 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-213-4641-0

 

Cena: 79,00 zł 63,20 zł


Ta bogato ilustrowana książka, zawierająca najpiękniejsze dzieła jednego z najznakomitszych artystów secesji, ukazuje życie i dzieło człowieka, który stał się ikoną sztuki fin de siècle’u.

W pierwszej części przedstawiono historię artysty, który oczarował świat komercji, oraz jego drogę na szczyty sławy. Od najwcześniejszych lat w rodzinnych Ivančicach aż po ostatnie dni życia w okupowanej Pradze prześledzimy wszystkie aspekty jego kariery w miarę jej rozwoju. Następnie, w drugiej części, poczynając od pierwszych paryskich afiszy dla aktorki Sary Bernhardt, przyjrzymy się najbardziej intensywnemu okresowi twórczości Muchy w Paryżu. Oglądając jego dzieła, od plakatów i reklam po ilustracje do książek, prześledzimy stylistyczne i kulturowe zmiany epoki i odnajdziemy źródła ówczesnych inspiracji. Cały tekst jest bogato ilustrowany reprodukcjami najwspanialszych i najsłynniejszych dzieł Muchy, poczynając od afisza do „Gismondy” z 1894 roku po cykl dekoracji „Księżyc i gwiazdy” z 1902.

W książce zamieszczono ponad 150 najważniejszych prac graficznych Muchy, stanowi więc ona znakomity przyczynek do wiedzy o tym niezwykle modnym artyście, który nie tylko odniósł prawdziwy sukces komercyjny, ale ma też swoje miejsce w historii światowego malarstwa.

Pobierz pdf

Pobierz katalog książek
2019/2020

Zapisz się do newslettera
i bądź na biężąco!